HEMEN ARA
KİRALAMA KOŞULLARI

Eren Rent a Car


Ehliyet ve Yaş

Tüm sınıflardaki araçlar için 24 yaş ve en az 3 yıllık yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir.

Aranan Koşullar

Kiralama yapacak olan şahıslarda öncelikle geçerli bir kredi kartı yoksa bir maaş bordrosu, firmalarda ise 2 yıllık faaliyet belgesi yeterlidir.

Kiralama Süresi

En az 1 gündür. Haftalık 7 gün ,aylık kiralamalarda 30 gün üzerinden hesaplanır.

Fiyatlar

Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahildir. % 18 KDV (katma değer vergisi) dahil değildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir. 48 saat önceden bildirmek şartıyla çocuk koltuğu kiralanabilir, günlüğü 15 TL dir.

Ödeme

Kiralama anında toplam kira bedeli nakit yada geçerli bir kredi kartı ile tahsil edilir. En kısa kiralama 24 saat olup, gecikme halinde her ek saat için uygulanan ücretin 1/3 'ü alınır . Toplam 3 saati geçen gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır. Gerekli görülen bazı durumlarda depozito koşulu aranır.

Sigorta

Araçlar Kasko sigortası ile birlikte Karayolları Trafik Kanunları uyarınca mecburi Mali Mesuliyet Sigortası ile sigortalanmıştır. Kasko Sigortasından yararlanılması için kasko ücretinin sözleşme başlangıcında ödenmesi gerekir, herhangi bir kaza,hasar yada çalınma durumunda kiracının kasko sigortasından yararlanabilmesi için aşağıdaki koşullarıda yerine getirmesi zorunludur.

A ) Kazanın olduğu yere en yakın yetkili makamdan ( Trafik Polisi,Jandarma vb. ) olayın oluş biçimini ayrıntılı olarak belirten bir Kaza raporu - Çalıntı Raporu alınarak Eren Rent a Car Ofisine en geç 24 saat içinde ihbar edilmelidir.
B ) Kiracının Doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durumu yoksa kiracı kazayı anında haber vermesi gerekir. Kiracı her ne biçimde olursa olsun hasarlı araca müdahale etmemelidir.
C ) Kiralayan ,üçüncü kişilere zarar veren kazalar sonucu doğacak hukuki sorumluluğu, her araç için akdedilmiş ihtiyari mali mesuliyet ve kasko sigortası teminat hadleri dahilinde karşılanır. Bu teminatlar dışında kalan hukuki ve maddi talepleri kiracı karşılamakla yükümlü olacaktır.
D ) Bütün Sigortalar Kira Sözleşmesinde belirtilen süre kapsamında geçerlidir.
E ) Alkol ve uyuşturucu madde etkisi altında bulunan ,geçerli ehliyete sahip olmayan,sözleşmede ismi bulunmayan ve taşınan mallardan kaynaklanan kazalardan doğrudan kiracı sorumludur.
F ) Kiracı meydana gelebilecek hasarda yetkili makamın tutmuş olduğu kaza raporuna göre kusur oranı var ise aracın iş kaybını ödemekle yükümlüdür, eğer kusuru yok ise evrakları tam ve eksiksiz olmak koşulu ile iş kaybı ödemez.
G ) Araçlarda mevcut bulunan Sigortalar Cam kırılması ,lastik yarılması ,koltuk yanığı ve teyp teminatı içermemektedir.
H) Kiracı yapmış olduğu kazada 8/6 kusurlu ise 500 € ya kadar olan hasarlar kiracı tarafından karşılanır.

Teslim Alma-Bırakma

Araçların teslimi talep edildiğinde adrese yapılabilmektedir. Adres teslim etmede ve almada kilometre ücreti olarak 0.99TL talep edilir.

Trafik Cezaları ve OGS

Trafik cezaları ve kaçak ogs geçişleri cezalı bedelleri ile birlikte müşteriye aittir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir.

Fiyatlara Dahil Olan ve Olmayan Hususlar

Fiyatlara araçların kullanım hakkı, yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir.
Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme/Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti ile %18 Katma Değer Vergisi ayrıca hesaplanır.
Araçlar müşteriye teslim edilirken depodaki benzin miktarı sözleşmede işaretlenir. Eksik depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

Tekyön Kiralama

Bir gün süreli kiralamalarda ve aracın başka bir şehirde iadesi durumunda Tek-Yön Ücreti kiralama süresine bakılmaksızın uygulanır.
Copyright © 2016 Tüm hakları saklıdır.